סבא עמוס

סבאל'ה

כמו בכל פעם הייתי בטוח שגם בפעם הזו תדע להתגבר על מכאוביך, תקום בבוקר על הרגליים ונחגוג ביחד את חג השבועות- כך חשבתי בסתר ליבי.
הרי אנחנו הכרנו אותך היטב סבא היה לך חשוב לחיות ואהבת את החיים כל כך.

קשה לי להאמין שהטלפון שלי לא יצלצל עוד ועל הצג יהיה כתוב "סבא עמוס".

הכאב קשה לנו מנשוא וביומיים האחרונים אנחנו מוצפים בחברים שמספרים עליך על הילדות, דרך הבגרות ועד היום, אבל אם לאמר את האמת סבא, אף סיפור לא הפתיע אותנו כי ידענו בדיוק מי אתה וכל סיפור התלבש לנו בדיוק על הפלטפורמה שהייתה מיוחדת רק לך.

היית אדם ישר, אמיץ, לבבי, אומן ויצירתי להפליא, מפרגן, מנומס, גמיש וספונטני ובעיקר בעיקר חבר אמיתי ואיש משפחה ללא גבולות.
נתת לכל אחד מאיתנו את ההרגשה כאילו אתה קיים רק בשבילו ומילים כמו: "לא יכול", "קשה לי", "לא עכשיו" או "יותר מאוחר" בכלל לא היו בלקסיקון שלך עד כדי שעשית עבורנו דברים, לא פעם, על חשבון הבריאות שלך ותוך שאתה סובל כאב אבל אתה התעקשת לעזור וזו הייתה הדרך שלך להחלים ולהפיג את הכאב.

היית אדם מיוחד ,הרי מי חוץ מעמוס כרמלי יכול לחפש דחוף מנוע של מיקרוגל או להרים מהרחוב איזה מקל או חתיכת מתכת זרוקים ולהפוך אותם ליצירה אומנותית - רק אתה סבא.

סבא, נזכור תמיד את הנתינה האין סופית, הייעוץ המקצועי- בכל תחום, החום, האהבה, הקרבה, הלבביות, הפרגון והנימוס וגם את הדברים הקטנים ואולי פחות חשובים שיזכירו לנו רק אותך: הצ'ימיצ'ורי, הטחינה, רוטב פסטו מעלים שנקטפו מהגינה, סלט פירות, האנטריקוטים שתמיד יצאו נפלאים. ובעיקר בעיקר נזכור אותך, סבא'לה.

רק ביום חמישי האחרון ישבת אצלנו בבית ודיברנו על המעבר של אייל ורויטל לארה"ב.
אתה אמרת שהשנה הבאה היא שנה מאוד מיוחדת: איריס או "איריסקו" כפי שנהגת לקרוא לה, תהיה בת 40, יובלי בן 30, לעוזקי תהיה בר מצווה וחדוו'ש יוצאת לפנסיה, ואתה רצית שלכבוד השנה המיוחדת הזו נעשה כולנו טיול בארה"ב. ברור לך שגם אם טיול כזה יצא לפועל, בלעדיך זו תהיה חוויה שונה לחלוטין.

אז סבא'לה, אני פונה אליך בפעם האחרונה ומקווה שאתה שומע אותי:

סבא עמוס היקר, אומנם לא השארת צוואה מאחוריך אבל אם הייתה כזו, אני מניח שכולה הייתה ברוח האישיות הנפלאה שלך, לא היינו מוצאים שם שום דבר חומרי וכולה הייתה מלאה בערכים ובבקשה מאיתנו לשמור על קשר, להמשיך להיפגש ולאהוב אחד את השני כפי שהיה עד עכשיו ואנחנו, סבא'לה , מתחייבים לעשות את זה ולשמור לך על חדוו'ש לעולמי עולמים.

אוהב ומתגעגע, אילן